Faq

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest koszt w stosunku do wełny?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Cena wełny jest bardzo zróżnicowana, 1m2 wełny można kupić już za 10 zł. Można również znaleźć wełnę w cenię 100 zł/1m2. Dodatkowo przy izolacji pianką poliuretanową cena stanowi materiał z robocizną – do kosztów izolacji wełną również te koszty należałoby doliczyć. Przyjmujemy iż koszt wykonania izolacji natryskowej jest około 10% wyższy niż uczciwie i dobrze wykonana izolacja wełną. W skali całości inwestycji, staje się to naprawdę niedużą różnicą.

Dlaczego izolacja natryskowa jest lepsza od izolacji wełną?

Piana Covestro Baymer Spray, dzięki bardzo dużej adhezji (przyleganiu), dokładnie przykleja się do izolowanej powierzchni. Rozprężając się około 100 krotnie, wypełnia wszystkie szczeliny, dzięki czemu zapobiega powstawaniu mostków termicznych.

Czy pianka nie utlenia się, nie zmienia swoich właściwości w czasie?

Izolację natryskową można zobrazować, jako przestrzeń bardzo małych wzajemnie ze sobą powiązanych komórek wypełnionych powietrzem. Z tego też względu izolacja pianą otwarto komorową nie podlega procesom starzenia. Sposób instalacji powoduje, że po wykonaniu izolacji nie ma możliwości jej opadania, zbijania się ? tak jak ma to miejsce w przypadku izolacji wełną. Dzięki temu izolacja natryskowa spełnia parametry przez cały okres użytkowania budynku

Co to jest izolacja natryskowa?

Izolacja pianką poliuretanową (PUR) polega na hydrodynamicznym naniesieniu cienkiej warstwy materiału izolacyjnego, który następnie rozpręża się około 100 krotnie. Materiał izolacyjny jest mieszaniną poliolu i izocyjanianu.

Pianka jest nowością i technologią niesprawdzoną?

Izolacje natryskowe wykonywane są od około 30 lat. W Polsce, technologia izolacji natryskowych pojawiła się około 10 lat temu. Początkowo ze względu na dość wysoką cenę, była rzadko spotykana. Obecnie dzięki przystępnej cenie, doskonałej jakości końcowej, oraz świetnym parametrom izolacyjnym występuje na coraz większej liczbie inwestycji.

Czy izolacje natryskowe wykonuje się tylko na nowych budynkach?

Izolacje natryskowe doskonale sprawdzą się na nowo budowanych obiektach, jak również na tych, poddawanym termomodernizacjom. W przypadku termomodernizacji, warto skontaktować się z nami – podpowiemy jakie rozwiązania zastosować i co należy przygotować, żeby termomodernizacja przyniosła oczekiwane efekty.

Czy to nie jest szkodliwe?

W trakcie aplikacji pianki w powietrzu unoszą się drobinki materiału- dlatego aplikatorzy ubrani są w szczelne kombinezony i maski ochronne. Gotowa wykonana izolacja, jest bezpieczna dla zdrowia i środowiska. Nie emituje szkodliwych substancji i posiada Atest Państwowego Zakładu Higieny.

Czy natrysk można wykonywać na dachy z membraną paroprzepuszczalną, czy tylko na dachy wydeskowane?

Doskonała adhezja (przyleganie) pozwala na stosowanie izolacji na praktycznie każdą powierzchnię. Rodzaj podłoża zależy od konstrukcji dachu, nie ma konieczności posiadania dachu wydeskowanego, a większość wykonywanych przez nas izolacji stosuje się na dachy pokryte membraną paroprzepuszczalną.

Jakiej grubości izolacje wybrać?

Wszystkie nowe budynki, muszą spełniać obecnie obowiązujące warunki użytkowe. Oznacza to, że konieczne jest stosowanie izolacji o grubości 18cm (U=0,19W/m2K). W termomodernizacjach, sugerowanym poziomem izolacji jest natrysk 15cm.